Treningi zespołu dziewcząt Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 99 i starsze)  odbywać się będą na boisku przy ul. Sportowej we WTORKI i CZWARTKI  o  GODZ. 18.30   w Środzie Wielkopolskiej .

Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: poloniasrodawlkp, 2013-11-10 14:23

PODSUMOWANIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO I RUNDY JESIENNEJ 2013r.

Podsumowanie okresu przygotowawczego do rundy jesiennej w II lidze Kujawsko-Pomorskiej.

W meczu barażowym o wejście do II ligi polonistki musiały pokonać swoje rywalki Spartę Konin. Mecz ten już od samego początku nie należał do najłatwiejszych. Po 80 minutach gry padł wynik 1:1 i trzeba było zagrać dogrywkę 2x15. Jak się okazało ostatnie sekundy należały do polonistek po dobrej akcji Wojtecka - Mikołajczak mogła paść bramka strzelona przez Mikołajczak jednak uderzenie Juli wybroniła zawodniczka z obrony broniąc rękoma za co podyktowany został rzut karny oraz zawodniczka Sparty ujrzała czerwoną kartę. Do ,,11" podchodzi nasza zawodniczka Agnieszka Szafran (obecnie na wypożyczeniu w Polonii Poznań) i wynik spotkania zmienia się na 1:2 dla Polonii Środa. Tym samym zawodniczki Polonii świętują awans do II ligi.

Po barażach przyszedł czas na treningi, sparingi oraz obóz a wszystko to w dwa miesiące.

Pierwszym sprawdzianem przed rozgrywkami II ligowymi był sparing z Ekstraligowym Medykiem Konin. Dla polonistek była to przede wszystkim nauka gry oraz zachowania się zawodniczek doświadczonych długą grą na boisku. Po 40 minutach gry średzianki przegrały 0:5.
W lipcu zawodniczki Polonii nie rozegrały już żadnego sparingu, trenowały 2 razy w tygodniu.

Sierpień zaczął się dla dziewczyn od bardzo ciężkich treningów, które już przede wszystkim były przygotowaniem do rozgrywek we wrześniu. Od 15 do 21 sierpnia zawodniczki udały się na obóz do Mierzyna, gdzie trenowały 3-4 razy dziennie. Podczas obozu odbyły się dwa sparingi z juniorkami Polonii Poznań. Oba te spotkania wygrały polonistki. Pod koniec miesiąca odbył się jeszcze jeden sparing tym razem z III ligową Ostrovią Ostrów Wlkp. podopieczne Andrzeja Powstańskiego pewnie pokonały przyjezdne 6:0. Był to ostatni sprawdzian przed II ligowymi zmaganiami.

Poniżej przedstawiamy tabele z frekwencją zawodniczek podczas okresu przygotowawczego ,,Lipiec-Sierpień"

,, CZAS NA LIGĘ"

Pierwszy mecz przed własną publicznością, podejmujemy GOSRiT Luzino. Jeszcze przed meczem dochodzi do dziwnego zdarzenia - na mecz nie stawiają się sędziowie i klub musi szukać kogoś kto mógłby po sędziować nasze spotkanie. Po 30 minutach rozpoczyna się spotkanie podczas którego polonistki wygrywają 7;2. Bramki dla Polonii w tym meczu zdobyły : Roksana Wojtecka, 2x Julia Mikołajczak, Agata Ratajczak, 2x Urszula Lewicz, Natalia Świtalska.

Drugi mecz. Polonistki wyjeżdżają do najdalej oddalonego miasta w tej rundzie od Środy - Górzno. Mecz zapowiadany jako HIT kolejki okazał się bardzo wysoką porażką dla średzianek, które nie mogły odnaleźć się na boisku w Miesiączkowie przegrywając wysoko 2:9. Bramki dla naszego zespoły zdobyły: Julia Mikołajczak x2.

Trzeci i czwarty mecz przed własną publicznością. Licznie zebrani kibice bardzo chcieli zobaczyć spotkanie polonistek oraz zapewniane przez nie zwycięstwo. Jak też obiecały tak i zrobiły. Wysoko wygrały oba spotkania. Pierwsze z Grodziskiem Wlkp. 7:3 a drugie ze Stlionem Gorzów 5:1. Bramki padły po strzałach: 4x Roksana Wojtecka, Sylwia Jędrzejczyk, Natalia Świtalska, Urszula Lewicz. ALicja Oczkowska, Roksana Wojtecka,Urszula Lewicz, Świtalska Natalia, Mikołajczak Julia.

Piąta kolejka i spotkanie z obecnym wicemistrzem Koziołkiem Poznań. Już od samego początku wiadomo było że będzie to walka obu zespołu o 3punkty. Pierwsza połowa to lepsza strona polonistek które zdobyły dwie bramki i po raz pierwszy bramkarka Koziołka musiała wyciągać piłkę z siatki. Jednak druga połowa to kontuzje w naszym zespole i większe ataki Poznanianek. Na wyjeździe przegrywamy kolejny meczy 7:2. W tym meczu bramki zdobyły : Mikołajczak Julia, Lewicz Urszula.

Szósta kolejka i kolejny bardzo trudny przeciwnik Victoria Sianów. Bardzo zmotywowane gospodynie po przegranej z Koziołkiem pokonują Sianów 2:1. Mecz ten był bardzo wysoko postawiony przed średziankami, ponieważ zawodniczki z Sianowa są doświadczoną drużyną. Bramki zdobyły: Lewicz Urszula oraz Natalia Zabroniak.

Kolejny wyjazd i tym razem mecz o przełamanie wyjazdowych porażek. Remis z KKP Bydgoszcz. 1:1. Bramkę w tym meczu zdobyła Mikołajczak Julia.

Przedostatnia kolejka a ostatni mecz przed własną publicznością, podczas którego nie mogły zagrać dwie podstawowe zawodniczki, dużo urazów a także pogotowie na boisku emocji jak widać nie zabrakło. Ze Stargardem przegrywamy 1:4. Jedyną bramkę zdobyła Kamila Wiśniewska.

Ostatni mecz wyjazdowy i bardzo ważny dla Polonii. Już przed samym wyjazdem było powiedziane po co jedziemy = PO ZWYCIĘSTWO i tak też się stało. Mecz wyjazdowy i zwycięstwo dla Polonistek 3 z przodu 0 z tyłu. Ten mecz rozegrany był przede wszystkim o ważne 3 punkty ale przede wszystkim dedykowany był działaczą naszego klubu ,, KS Polonia Środa WLkp."

Ligę kończymy na 6 miejscu z dorobkiem 16 punktów. Bilans bramkowy +2 w tym 30 bramek strzelonych a 28 straconych. Wygrane spotkania ,,u siebie" to 4 , 0 remisów oraz 1 porażka.
Spotkania wyjazdowe to : 2 porażki, 1 remis, 1 wygrana.

Najlepszą strzelczynią w naszej drużynie została Julia Mikołajczak z 7 bramkami a zaraz za nią znajdują się Roksana Wojtecka i Urszula Lewicz z 6 bramkami na swym koncie. Po 3 bramki mają Natalia Światalska oraz Sylwia Jędrzejczyk. Po jednym trafieniu mają Agata Ratajczak, Alicja Oczkowska, Natalia Zabroniak, Kamila Wiśniewska, Monika Purgał.

Poniżej przedstawiam frekwencje zawodniczek podczas rundy jesiennej.