Treningi zespołu dziewcząt Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 99 i starsze)  odbywać się będą na boisku przy ul. Sportowej we WTORKI i CZWARTKI  o  GODZ. 18.30   w Środzie Wielkopolskiej .

Polonia Środa   Victoria Sianów

2014-08-31, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu drugiej ligii kobiet Polonia Środa podejmowała na własnym boisku Victorię Sianów.

Od samego początku to polonistki ruszyły do ataków ale nie potrafiły się przebić przez skuteczną obronę zespołu gości. Victoria nastawiła się na groźne kontrataki po których sporo pracy miała bramkarka Polonii. W 36 minucie po błędzie defensywy średzianek zespół Victorii Sianów wychodzi na prowadzenie. Polonistki jeszcze w pierwszej połowie próbowały doprowadzić do wyrównania ale sztuka ta im się nie udała. Ostatecznie po czterdziestu pięciu minutach podopieczne Andrzeja Powstańskiego przegrywają 0:1.  Po wznowieniu gry w drugiej połowie ponownie to polonistki groźnie atakują, a rywalki czekają na kontry. Po jednej z nich uderzenie zawodniczki Victorii z około 18 metrów i piłka wpada do bramki. Polonia przegrywa 0:2. Jednak nasze zawodniczki nie załamały się takim stanem rzeczy i usilnie próbowały odmienić losy tego spotkania. W 72 minucie Julia Mikołajczak po indywidualnej akcji strzela kontaktową bramkę dla naszego zespołu. To dodatkowo uskrzydliło zespół Polonii który jeszcze mocniej zaatakował. Sześć minut później w polu karnym faulowana jest Julia Mikołajczak i sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podeszła Roksana Wojtecka i pewnym strzałem doprowadziła do remisu. Jeszcze w samej końcówce polonistki mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść ale strzał głową Natalii Świtalskiej był niestety niecelny. Ostatecznie Polonia zremisowała z Victorią Sianów 2:2 (0:1), potrafiąc doprowadzić do remisu mimo tego iż przegrywała już dwoma bramkami.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Krajewska – Zamkotowicz, Pajor, Oczkowska, Wiśniewska (55` Wośkowiak), Ratajczak, Wojtecka, Sroczyńska (55` Szukalska), Jędrzejczyk (72` Gintrowicz), Lewicz (85` Świtalska), Mikołajczak.